Co jsou zelené potraviny?

Strava má zásadní vliv na naše zdraví. To, co jíme, naše tělo buď vylepšuje nebo poškozuje. Zelené potraviny jsou stravou pro naše tělo lehce stravitelnou. Představují nenáročný způsob, jak tělu dodat chybějící živiny.

Obsahují v optimálním množství téměř všechny živiny a vitamíny nutné ke správné funkci našeho těla. Minerály a stopové prvky jsou zde v optimálních poměrech a formách, které umí organismus dobře vstřebat a využít. Mají vysoký obsah chlorofylu, který má mimořádný detoxikační efekt. Jsou bohaté na enzymy a dodávají našemu tělu energii.

Mají schopnost naše tělo čistit a odkyselovat. Díky vysokému obsahu minerálních látek jsou zásadotvorné. Zelené potraviny umí v našem těle nastartovat přirozenou schopnost uzdravovat se.

Proč užívat zelené potraviny?

  • produkty jsou čistě přírodní, zaručeně bezlepkové a GMO free
  • čistí, odkyselují a zároveň vyživují organismus
  • obsahují důležité živiny pro normální fungování všech pochodů v organismu
  • podporují imunitní systém
  • jsou prevencí řady civilizačních onemocnění
  • podílejí se na zlepšení nálady a zvýšení psychické odolnosti
  • podporují sebeuzdravující schopnosti
  • kompenzují náš často nezdravý způsob života
  • jsou pro naše tělo lehce stravitelné
  • příprava i konzumace je v dnešní uspěchané době jednoduchá a proto žitelná

Mladý ječmen

Ječmen je svěží enzymatický živý nápoj obsahující celou škálu biologicky aktivních látek. Je plný vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších tělu prospěšných látek… Je bohatý na enzymy a dodává našemu tělu energii. Vysušená šťáva z ječmene neobsahuje vlákninu, je zaručeně bezlepková potravina. Není pasterován a je maximálně vstřebatelný. Vyznačuje se silnou antioxidační aktivitou.

O hodnotě nápoje z ječmene nerozhoduje pouze složení, ale i forma zpracování. Je zpracován velice šetrně ve sprejové sušičce při teplotě do max. 31° C, čímž se nezničí aktivní látky v něm obsažené a je „živým produktem“.

Chlorela pyrenoidosa

Chlorela jednobuněčná sladkovodní řasa. Obsahuje velice kvalitní bílkoviny, které jsou velmi vhodné i pro sportovce, protože rostlinné bílkoviny jsou lehce stravitelné a organismus energeticky nezatěžují. Je jedním z nejbohatších zdrojů chlorofylu. Chlorofyl podporuje hojení ran, chrání buňky trávicího traktu, pomáhá zbavit se nepříjemných tělesných pachů, má příznivý vliv na kůži. Obsahuje velké množství vlákniny, která na sebe váže toxické látky a tím umožňuje jejich vyloučení stolicí.

Rovněž účinně vytěsňuje jedovaté kovy a brání jejich kumulaci v organismu. Podporuje vylučování pesticidů, dioxinů, těžkých kovů, toxinů z cigaret, toxických produktů metabolismu vznikající v tlustém střevě a dalších škodlivin. Vláknina zlepšuje peristaltiku střev, pomáhá předcházet zánětlivých procesům, očišťuje trávicí trakt od nadbytečné vody, zpomaluje vstřebávání jednoduchých cukrů.

Svým zásaditým působením reguluje pH organismu. Kvalitní chlorela pyrenoidosa obsahuje využitelný vit. B12. Jeho dostatečné množství je významný nejen pro vegany a striktní vegetariány, ale také pro těhotné a kojící matky. Pro ty je chlorela navíc zárukou biologicky dostupného železa a kyseliny listové. Je to vynikající prevence tzv. těhotenské chudokrevnosti.

Další informace

S MUDr.Lacinou o mladém ječmenu a chlorele

Přijďte si pro ochutnání a poradu zdarma

Zajímá Vás, jak by mohly pomoci zelené potraviny přímo Vám a jaké je vhodné dávkování konkrétně pro Vás? Zajímá Vás chuť ječmene a chlorely? Přijďte ochutnat. Je vás víc? Pojďme se sejít na Vámi vybraném místě. Ochutnávka zelených potravin zároveň s poradenstvím je zdarma.

Domluva schůzky

Můžete mi poslat zprávu přes formulář a já Vám zavolám nebo mě zastihnete na čísle 739 671 489.

Jak se ke mě dostanete

Najdete mě na adrese: Pobřežní 8, Plzeň, Fischerova vila vedle KD Pekla (Alena Hodaňová) Otevřít mapu

Příběhy klientů

"Když jsem se před několika lety začal zajímat o své zdraví, tak mi kromě úžasně fungujících, tělu i duši prospívajících Zelených potravin,  Vesmír jako bonus nadělil ještě jeden dar. Dar člověka s neuvěřitelnou energií. Člověka, který mě "nakazil" svým nadšením, zápalem, odborností, profesionalitou na straně jedné a klidem, rozvahou, obrovskou empatií, darem věci vysvětlit a zjednodušit tak, aby je dokázal pochopit i laik na straně druhé. Člověka s velmi silným osobním příběhem a neobyčejnou životní moudrostí. Člověka, který dokázal ve svém životě provést úžasné změny, které dnes sdílí a nabízí nám ostatním. Člověka, který nás dokáže motivovat a posouvat na naší cestě životem. Pokud Vás, stejně jako mě, lékařská bezradnost, neochota či arogance dovedla k myšlence vzít zodpovědnost za své zdraví a svůj život do vlastních rukou, tak už víte u koho začít. Věřte mi, že tu nejste náhodou. To Vesmír vám připravil jednu z mnoha životních příležitostí. Doporučuji Vám z celého srdce, se po Vaší nové cestě vydat tak, jako jsem to udělal před lety já. Děkuji za všechno Alenko a děkuji, že jsi."

Jirka Krátký, podnikatel

"Detoxikace organismu mi pomohla s problémy ledvin, močovým měchýřem, mykózami, angínami, kožními problémy... Všechny tyto potíže byly běžnými lékaři „vyřešeny“ a označeny jako chronické bez nalezení příčiny a opakovaně řešeny antibiotiky, antimykotiky... Rozhodla jsem se proto podpořit své zdraví jinou cestou. Po zkušenostech s detoxikačními preparáty jsem si potvrdila, že chodit k běžnému lékaři není moje cesta a že chemické léky nejsou trvale nápomocné, ba naopak. Postupně jsem se zbavila svých zdravotních potíží a mohu říci, že již nepotřebuji podporu běžných lékařů. Pokud jste zdraví i tak doporučuji na pročištění a prevenci, především kvůli funkčnosti preparátů a lidskému přístupu."

Eliška Samiecová, projektový inženýr kvality

"S paní Alenou mám jen ty nejlepší zkušenosti, neboť na prvním místě je vždy klient, jeho zdraví, změny, pocity...Vše dokáže ochotně vysvětlit, na každý dotaz odpoví vždy podrobně a srozumitelně. Paní Alena je podle mého názoru v této problematice zdravého stylu a detoxikační medicíny odborník na správném místě, s velkým zájmem o prospěch a zdraví klienta. A proto ji mohu jen doporučit."
Petr Haramule, vedoucí provozu prodeje zánovních aut

"Alenu hodnotím především jako člověka. Při sezení s ní jsem neměl pocit, že se bavím s terapeutem, ale jako s „kamarádem“. O daném problému přemýšlí a chce ho poznat do hloubky, což je nejlepší řešené. Protože pouze tehdy, když známe pravou příčinu problému, je možné s ním bojovat. O jejích radách, názorech a myšlenkách jsem dlouho přemýšlel a dost často jsem jí zpětně dal za pravdu. Dlouho jsem myslel, že se o svých starostech a problémech nechci nikomu svěřovat ale jsem rád, že jsem to nakonec udělal. Přineslo mi to spoustu příjemných chvil!"

Kamil, stavbyvedoucí